Pages

Tuesday, March 29, 2011

Zaczarowana zagroda

Asy z drugiej klasy czytały opowiadanie Aliny i Czesława Centkiewiczów Zaczarowana zagroda. W opisie opowiadania czytamy: Akcja opowiadania rozgrywa się na wschodnim wybrzeżu Antarktydy, gdzie grupa polskich polarników bada życie pingwinów. Zafascynowani mało znanymi ptakami naukowcy postanawiają zapędzić pingwiny do lodowej zagrody, aby je zaobrączkować. Następnego dnia okazuje się jednak, że zagroda jest pusta... Opowiadanie bardzo nam się podobało. Oto jak drugoklasiści je podsumowali:

Julia S. Podobało mi się, że pingwinki umiały uciec z zagrody. Podobał mi się pingwinek Elegancik. Podobało mi się, że pingwinki pomagały sobie wzajemnie abu uciec z zagrody. Podobało mi się jak pracownicy zaganiali pingwinki do zagrody. Podobało mi się, kiedy jeden pracownik powiedział, że pingwinki mogą fruwać. Podobało mi się kiedy profesor zgubił fajkę. Podobało mi się, że wszyscy ludzie pomagali sobie aby poznac życie pingwinów.

Veronica P. Ja lubiłam Zaczarowaną zagrodę. Podobało mi się jak pingwinki uciekły z zagrody. Podobało mi się jak mądre pingwiny zrobiły sobie drabine. Na dole był Elegancik, a na nim drugi pingwin i tak uciekały. Pingwiny to bardzo mądre ptaki.

Filip W. Najbardziej w opowiadaniu Zaczarowana zagroda podobal mi się pomysł zaobrączkowania pingwinów, żeby obserwować wędrówki pingwinów. Poza tym podobało mi się jak naukowcy próbowali złapać pingwiny. Chciało mi się śmiać kiedy profesorowi fajka wyleciała z buzi. Ciekawy byłem jak pingwiny wyszły z zagrody. Podobał mi się sposób wychodzenia pingwinów z zagrody.

Agnieszka D.: Ja lubiłam kiedy pingwinki wydostały się z zagrody. Też lubiłam kiedy profesor myślał, że pingwiny latają lub magicznie wychodzą z zagrody. Plus było śmieszne kiedy drugi pan myślał, że pingwiny trenowały do cyrku. Kiedy wszystkie pingwiny wychodzą, Elegancik jest zawsze w zagrodzie.

Ola Ch.: To co mi się podobało w Zaczarowanej zagrodzie, to to że naukowcy ciężko pracowali by poznać życie pingwinów. Bardzo chcieli je złapać do zagrody. Kiedy już im się to udało, poszli do siebie. W nocy pingwiny uciekły. Więc naukowcy zrobili większa zagrodę. Ale w nocy pingwiny znowu uciekły. A wkrótce naukowcy poznali sposób pingwinów.


Monday, March 28, 2011

Calineczka

Zerówka i klasa pierwsza sięgnęły po bajki z Kolekcji z Kotem. Calineczka została napisana przez Grzegorza Kasdepke, a przeczytana przez Magde Umer. Opis z www.sklep.gildia.pl: "Przedstawiam wam moją przyszłą żonę - powiedział chrabąszcz, sadzając Calineczkę na drzewie. - Fajna? Jednak inne chrabąszcze uważały, że nie, niefajna - ich zdaniem Calineczce brakowało co najmniej jeszcze kilku nóg i rąk, i w ogóle wydawała im się obrzydliwa. Szczególnie panie chrabąszczowe miały tu dużo do powiedzenia."

Po przeczytaniu wszystkie dzieci miały narysować ilustracje do bajki. Dzieci bardzo się postarały i pięknie zilustrowały Calineczkę.



Monday, March 21, 2011

Wiosna w Bullerbyn


Kiedy nastaje wiosna, wszystkie dzieci z Bullerbyn zupełnie
dziczeją. Lisa, Lasse, Bosse, Olle, Britta i Anna chodzą po płocie, ujeżdżają byka, włażą w kałuże i wpadają do strumienia. A mała Kerstin wyrywa mamie wszystkie narcyzy
w ogródku - bo tak przyjemnie jest zbierać kwiatki! Wieczorem dzieci palą stare liście i tańczą wokół ogniska, aż im się kręci w głowach... DRUGA DO KOLEKCJI: Kolorowa książka obrazkow
a o dzieciach z Bullerbyn!

Meli z zerówki bardzo się ta książeczka podobała. Dlatego też narysowała śliczny obrazek do niej.


Tuesday, March 15, 2011

Mikołajek i inne chłopaki, i klasa trzecia

Lekturą klasy trzeciej była książka Mikołajek i inne chłopaki. Mikołajka i jego kolegów bardzo wszyscy w naszej szkole polubili. Każdy ma jednak innego faworyta i ulubioną przygodę:

Andrzejek D.: Mój ulubiony rozdział nazywa się Na camping. Ten rozdział jest śmieszny, bo chłopcy udają jazdę samochodem. W czasie jazdy jest bardzo śmiesznie. Najśmieszniejsze jest to, kiedy kierowca krzyczy na innych kierowców. Chłopcy udawali, że znaleźli rzekę. Chłopcy rozłożyli namiot. Na koniec kempingu rozpadał się deszcz i musieli wrócić do domu.

Julcia Z.: Książka ta opowiada o różnych przygodach Mikołajka i jego kolegów. Jest bardzo ciekawa i śmieszna. Moje ulubione opowiadanie to “Szachy”. Na początku tego opowiadania Mikołajek poszedł do Alcesta na podwieczorek. Później chłopcy musieli pójść do pokoju Alcesta grać w szachy. Na końcu gra w szachy zamieniła się w prawdziwą wojne i wielki bałagan w pokoju Alcesta.

Alcest jest bardzo dobrym kolegą Mikołajka. Jest gruby i zawsze ma tłuste rece. Alcest lubi jeść, nie lubi dzielić się swoim jedzeniem z innymi.

Ruta M.: Książka opowiada o Mikołajku i jego kolegach. Opowiada też o ich przygodach. Akcja książki rozgrywa sią w latach 60-tych we Francji, w szkole Mikołajka i w jego domu. Ta książka była ciekawa. Czasem nie była śmieszna. Moje ulubione opowiadanie to “ Kleofas ma okulary”. Na początku Ananiasz zdenerwował się, gdy Kleofas przyszedł do szkoły w okularach. Ananiasz płakał, bo myslał, że nie będzie pupilkiem pani. Później wszyscy chłopcy chcieli zmierzyć okulary Kleofasa. Na koncu pani się zdenerwowała i kazała wyjść Alcestowi z klasy. Alcest miał na nosie okulary Kleofasa. Pani wywołała Kleofasa do tablicy i Kleofas dostał pałę.

Najbardziej podobał mi się Ananiasz. Ananiasz jest pupilkiem pani w szkole. Ma jasne włosy, nosi okulary i jest chudy. Ananiasz lubi odpowiadać na pytania pani i lubi się uczyć. Ananiasz jest skarżypytą.

Saturday, March 5, 2011

Koty - Andrzejek Dawiec

To jest moja ulubiona książka o kotach. Ta książka jest fajna i ciekawa, bo ja bardzo lubię koty i ta książka jest właśnie o kotach. Mam w domu trzy koty: Kicię, Nutellkę i Hanię. Dzięki tej książce dużo rzeczy się dowiedziałem na temat moich kotków. Czytam tę książkę codziennie, bo lubię też oglądać najróżniejsze zdjęcia kotów. Mogę tęż przeczytać w niej, jak trzeba się zajmować kotkami, co one lubią jeść, czego nie lubią, skąd pochodzą i jak się lubią bawić. Chciałbym mieć wszystkie koty, które są w tej książce ale myślę, że chyba rodzice by się na to nie zgodzili. To znaczy, mama by też chciała ale tata nie.